23.47

8 let, 1 mesec

Nedelja, 2. 12. 2007, 23.47

Razigrani Nachbar v Portlandu

V severnoameriški profesionalni košarkarski ligi NBA je tokrat zablestel Boštjan Nachbar, ki je k zmagi New Jerseyja v Portlandu prispeval 23 točk.

New Jersey je bil uspešen v gosteh, s 106:101 je ugnal Portland. Jason Kidd se je spet dokazal z novim trojnim dvojčkom, tokrat je v statistiko vnesel 12 točk, 11 skokov in 13 podaj. S tem so Mrežice prekinile negativni niz šestih porazov, poleg tega pa jih je razveselilo tudi dejstvo, da se je v ekipo vrnil Vince Carter, ki je zadnjih pet tekem izpustil zaradi zvina gležnja. Dobro je igral tudi Dravograjčan Boštjan Nachbar, ki je v 27 minutah nanizal 23 točk, štiri skoke in podajo. Portland je tokrat klonil še petič zapored, kar je eden najslabših začetkov sezone.

Visoko zmago je pred domačimi gledalci vknjižil San Antonio, ki je s 128:110 premagal Orlando, Houston je s 94:100 moral priznati premoč Dallasu, Miami pa z 79:82 Atlanti. Boston je bil s 105:82 boljši od Golden Stata, New Orleans pa je s 93:105 izgubil proti Indiani. Doma je z 98:86 zmagal Detroit, ki je bil boljši od New Yorka, prav tako pa so domačo zmago vknjižili košarkarji Los Angeles Clippers, ki so s 101:90 ugnali Denver. Minnesota je domače gledalce razočarala, saj je proti Clevelandu iztržila poraz s 86:97.

Charlotte Bobcats so gostili Washington in zabeležili poraz. Caron Butler je dosegel kar 39 točk in po podaljšku so Čarovniki vknjižili šesto letošnjo zmago ter se na lestvici izenačili s tokratnimi tekmeci. Potem ko je zaradi operacije moštvo za tri mesece zapustil prvi zvezdnik ekipe Gilbert Arenas, je Butler prevzel vajeti v svoje roke, v podaljšku dosegel sedem točk, poleg tega pa le 15 sekund pred koncem tekme z dvema uspešnima metoma s črte prostih metov gostom zagotovil prednost treh točk, ki je gostitelji niso več ujeli.

Dallas je v gosteh s 100:94 ugnal Houston, Devin Harris je ob tem dosegel 22 točk in v ključnih minutah srečanja postregel s trojko. Dallas se je uspel vrniti v igro, potem ko je zaostajal že za več kot deset točk, kar je očitno že postalo pravilo Teličkov, saj so nekaj podobnega letos že uprizorili. Dirk Nowitzki se je med tekmo otresel slabšega meta, s katerim je začel srečanje, in na koncu zbral 18 točk in 14 skokov. Yao Ming je za Houston dosegel 30 točk, 15 skokov in šest blokad. Tracy McGrady je dodal 15 točk in 12 podaj ter se tako na najlepši možni način vrnil po poškodbi komolca, zaradi katere je sedel en teden.

Liga NBA, 21. november

Portland Trail Blazers : New Jersey Nets 101:106 Roy 25, Frye, Webster po 15; Jefferson 30, Nachbar 27 minut, 23 točk, 4 sk., Carter 13, Kidd 12, 13 podaj, 11 sk.

Charlotte Bobcats : Washington Wizards 111:114 * (podaljšek) Felton 27 in 12 podaj, Wallace 25, Okafor 20 in 14 sk., Brezec brez točke v 5 minutah; Butler 39, Jamison 27

Memphis Grizzlies : Toronto Raptors 89:95 Miller in Gasol po 16 in po 10 sk.; Bosh 22 in 19 skokov, Kapono 14, Barganani 13 in 11 sk., Nesterovič zaradi poškodbe gležnja ni igral

Phoenix Suns : Sacramento Kings 127:111 Marion 25, Nash (15 podaj) in in Barbosa po 18, Hill 15; Garcia 31, Salmons 21 in 10 sk., Martin 19Udrih ni igral zaradi poškodbe kolena

Milwaukee Bucks : Los Angeles Lakers 110:103 Redd 26, 7 podfaj in 8 sk., Villanueva 14; Bryant 27, Bynum 16, Vujačić 14 minut, 2 točki, 2 sk.

Houston Rockets : Dallas Mavericks 94:100 Yao Ming 30, 15 sk. in 6 blokad, Alston 18; Harris 22, Howard 20

Miami Heat : Atlanta Hawks 79:82 O'Neal 18 in 10 sk., Davis in Haslem po 17; Johnson 22, Smith 16 in 11 sk.

Boston Celtics : Golden State Warriors 105:82 Allen 21, Garnett 20 in 10 sk.; Ellis 21, Jackson 15

New Orleans Hornets : Indiana Pacers 93:105 West 23 in 8 sk., Stojaković 17; Murphy 23 in 9 sk., Granger 22 in 9 sk.

Detroit Pistons : New York Knicks 98:86 Billups 25 in 15 podaj, McDyess 20; Curry 26, Crawford 16

Minnesota Timberwolves : Cleveland Cavaliers 86:97 Jefferson 30 in 8 sk., Walker in Green po 13; James 45 in 8 sk., Gooden 17 in 9 sk.

San Antonio Spurs : Orlando Magic 128:110 Parker 32 in 9 podaj, Ginobili 27; Howard 34 in 16 sk., Turkoglu 26

Los Angeles Clippers : Denver Nuggets 101:90 Ross in Kaman (21 sk.) po 17; Iverson 29 in 9 podaj, Anthony 24