8. 5. 2024,
7.03

1 teden, 4 dni

Thermometer Blue 0,09

Colorado Avalanche Dallas Stars Carolina Hurricanes New York Rangers Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Sreda, 8. 5. 2024, 7.03

Liga NHL, konferenčni polfinale, 7. maj

Razočaranje v Dallasu, v New Yorku odločila podaljška

Colorado Avalanche Dallas Star | Colorado je ugnal Dallas. | Foto Reuters

Colorado je ugnal Dallas.

Hokejisti New York Rangers so v polfinalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL po dveh podaljških s 4:3 premagali Carolino Hurricanes in vodijo z 2:0 v zmagah. V zahodni konferenci pa je prvo polfinalno tekmo v gosteh po podaljšku s 4:3 dobil Colorado Avalanche proti Dallas Stars.

Boston Bruins
Sportal Boston prerešetal mrežo Floride

Newyorčani so proti Carolini zaostajali z 1:2 in 2:3, v 47. minuti pa je za 3:3 in podaljške zadel Chris Kreider, s 43 goli rekorder kluba v končnicah. V drugem podaljšku je v osmi minuti zmagoviti gol dosegel Vincent Trocheck, ki je v statistiko vpisal tudi podajo.

Pri Newyorčanih je sicer Alexis Lafreniere dosegel dva gola, Artemi Panarin je dodal tri podaje, svoj rekord sezone pa je s 54 obrambami popravil Igor Šesterkin. Pri Carolini je Jake Guentzel zadel dvakrat, Sebastian Aho pa je trikrat podal.

Rangers so se takole veselili zmage po dveh podaljških. | Foto: Reuters Rangers so se takole veselili zmage po dveh podaljških. Foto: Reuters

Naslednji tekmi bosta v Raleighu v Severni Karolini. Carolina je zdaj izgubila tri od zadnjih štirih tekem, medtem ko je New York dobil zadnjih šest tekem končnice ter osem zapovrstjo, upoštevajoč še redni del sezone.

Dallas odlično začel, a ...

V Dallasu so domači izvrstno začeli obračun s Coloradom, Ryan Suter, Wyatt Johnston in Jamie Benn so v prvi tretjini svoji ekipi priigrali vodstvo s 3:0. Valerij Ničuškin in Cale Makar sta v drugi tretjini goste vrnila v igro, v prvi minuti zadnje tretjine pa je za 3:3 zadel Nathan MacKinnon.

V 12. minuti podaljška je Coloradu, sicer četrtemu nosilcu zahoda, zmago priigral Miles Wood. Pri tem sta MacKinnon in Ničuškin golu dodala podajo, Makar pa dve. Dve podaji je zbral tudi Mikko Rantanen.

Dallas, ki je prvi nosilec zahodne konference, bo gostil tudi drugo tekmo.